Pomocna Mama

Jak zapinać pasek do pończoch?

Pończochy, to chyba jeden z najbardziej seksownych i rozpoznawalnych rodzajów damskiego ubioru. Na tym jednak ich rola się nie kończy. Kobiety wybierają je nie tylko ze względu na ich seksapil, ale też na wygodę ich noszenia. Tutaj ścierają się dwie koncepcje noszenia pończoch: samonośna i z paskiem. Każda z nich ma swoje zalety i wady, ale jedno jest pewne – to pończochy mocowane do paska dają kobiecie większy komfort.

Z paskiem, czy bez?

Pasy do pończoch przez wiele lat były przez kobiety niedoceniane. Zjawisko to wynikało głównie z faktu pojawienia się na rynku rozwiązań samonośnych. Pończochy, które utrzymują się na nodze same (bez zastosowania pasa) były przez kobiety doceniane przede wszystkim za łatwość nakładania i zdejmowania. Pasy kojarzyły się raczej z pierwszą połową XX wieku, kiedy to z braku alternatyw były stosowane przez panie nagminnie. Dziś kobiety zaczynają do nich wracać, gdyż – stale ulepszane – stają się one coraz bardziej funkcjonalne. Trzeba też podkreślić, że pończochy z paskami zapewniają kobietom znacznie więcej wygody niż ich samonośne odpowiedniki. Odpowiedzialny za ten stan rzeczy jest m.in. materiał, z którego pończochy są produkowane. W przypadku modeli samonośnych jest to często tworzywo sztuczne, które nie sprawdza się tak dobrze np. w trakcie upałów, podkreślają najlepsi eksperci z gabriella.pl.

Alternatywa czy substytut?

Wiele kobiet zadaje sobie w związku z tym pytanie, czy pończochy samonośne można nosić do pasa. Odpowiedź na nie jest nieoczywista. Owszem, pończochy te można jak najbardziej podpiąć do klamer umocowanych do pasa, ale takie rozwiązanie może w praktyce doprowadzić do ich uszkodzenia, a nawet zniszczenia. Co więcej, górna część pończoch samonośnych jest często wykonana z silikonu, a to oznacza, że taka pończocha może szybko zjechać z nogi. Dużo lepszym rozwiązaniem jest założenie specjalnych pończoch, które są przeznaczone do pasków. Zapewniają one maksymalną stabilność i wygodę noszenia, co z pewnością docenią panie, które ubierają je na specjalną okazję.

Pasek do pończoch – rozwiązanie uniwersalne?

Mimo to odpowiedź na pytanie, jak zapiąć pas do pończoch samonośnych, nie jest wcale jednoznaczna. Można to zrobić, jeśli pasek posiada specjalny, silikonowy element. Dzięki niemu pończocha lepiej trzyma się na metalowej żabce, a ryzyko jej wypięcia jest ograniczone praktycznie do zera. Jak zapiąć pończochy do paska? Wystarczy włożyć jej krawędź pomiędzy metalową żabkę z silikonową wkładkę, przecisnąć tą ostatnią przez pończochę i całość uchwycić za pomocą metalowego uchwytu. Owszem, metoda ta jest dość czasochłonna, ale i tak niesie ona ze sobą mnóstwo korzyści. Jedną z nich jest m.in. to, że zapinane w ten sposób pończochy mogą być używane wielokrotnie. Z kolei modele samonośne zwykle nie oferują tego komfortu.

Na pierwszy rzut oka korzystanie z pończoch samonośnych jest dużo wygodniejsze i łatwiejsze. Trzeba jednak podkreślić, że w praktyce dużo lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie paska, który daje kobiecie więcej komfortu i pewności siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *