Pomocna Mama

Odchudzanie i kawa – czy to dobre połączenie?

Uwielbiasz kawę, ale nie wiesz, czy można stosować ją na diecie odchudzającej? Poznaj najważniejsze informacje o piciu kawy podczas odchudzania!

Czy kawę można pić na diecie odchudzającej?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pić kawę w trakcie odchudzania. Ponadto może ona zapewnić wiele dodatkowych korzyści. Kawa a odchudzanie – czy kawa odchudza?

Kawa nie tylko może zredukować zmęczenie, ale również poprawić metabolizm i skuteczniej zrzucać nadmiar kilogramów. To przez zawarty w niej kwas chlorogenowy. Badania potwierdzają również, że ma ona właściwości antyoksydacyjne, wspiera procesy trawienne i zapobiega zaparciom.

Jaką kawę warto pić podczas odchudzania?

Wybór odpowiedniej kawy podczas diety odchudzającej ma znaczenie. Jaka kawa na odchudzanie najlepsza?

Podczas diety odchudzającej sprawdzi się kawa zielona albo kawa czarna. Największą zawartość wartościowych składników ma kawa świeżo mielona, parzona w ekspresie ciśnieniowym. Alternatywnie można także parzyć ją po turecku.

To, czy kawa jest kaloryczna, zależne jest od dodatków. Najlepiej zrezygnować z jej słodzenia i stosowania mleka i śmietanki. Dzięki temu będzie idealnym uzupełnieniem diety odchudzającej.

Dieta odchudzająca – jak dużo kawy pić?

Zaleca się picie maksymalnie do 4 filiżanek po 100 ml kawy dziennie. Osoby uprawiające sport mogą pić ją na około pół godziny przed rozpoczęciem treningów – zawarta w niej kofeina doda energii do ćwiczeń.

Osoby, które mają wrzody żołądka i dwunastnicy oraz choroby serca powinny pić mniej kawy, ponieważ kofeina może u nich zaostrzyć te dolegliwości.

Oczywiście, trzeba pamiętać o tym, że sama kawa nie odchudza bez zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń żywieniowych oraz ruchu. Właśnie dlatego jej picie warto połączyć z przejściem na mniej kaloryczne potrawy i aktywnością fizyczną.

One comment

  1. Kawa może również pomóc w utracie wagi poprzez zwiększenie metabolizmu i tłumienie apetytu. Ułatwia to osobom, które starają się schudnąć lub utrzymać wagę, wypicie małej filiżanki kawy przed śniadaniem lub w porze lunchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *