Pomocna Mama

Jakie domy lubią kobiety? Nie tylko te tradycyjne

Biura projektowe oferują dzisiaj szeroką gamę planów do wyboru. Jaki projekt indywidualny domu podoba się kobietom? Sprawdź, jak odbywa się budowa domu oczami pomocnej mamy!

Projekty domów w kobiecym stylu

Czy istnieją kobiece projekty domów? Jak najbardziej! Jaki dom podoba się kobiecie? Projektanci mogą wyróżnić kilka różnych stylów architektonicznych, które preferowane są przez klientki.

Kobiety najczęściej decydują się na domy w stylu tradycyjnym – ze spadzistymi dachami, dekoracyjnymi lukarnami, które nadają całości przytulny, wiejski wygląd. W tym nurcie bardzo popularne są też domy w stylu dworkowym. Projekty dworków wyróżniają się centralnie ulokowanym gankiem podpartym kolumnami. Dużym zainteresowaniem cieszą się też modne projekty modern barn, czyli nowoczesnej stodoły.

Kobiety stawiają na funkcjonalne wnętrza

Jednak budowa domu oczami kobiety to nie tylko wybór projektu pod kątem jego stylu architektonicznego. Równie istotna jest funkcjonalność budynku, w tym jego rozkład, liczba oraz wielkość pomieszczeń.

Kobiety najczęściej decydują się na projekty domów zawierających dodatkowe pomieszczenia. Standardem jest już garderoba, która z powodzeniem może zastąpić szafę. Poza tym popularne są projekty zawierające w planie spiżarnię, która powiększa obszar przechowywania obok kuchni, a także projekty domów z pralnią, która ułatwia pranie, suszenie i prasowanie ubrań.

Plany domu dopasowane w każdym detalu

To, jaki dom podoba się kobiecie, jest zależne od wielu czynników, dlatego też wybór odpowiedniego planu wśród gotowych projektów domów nie zawsze jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Właśnie dlatego warto pomyśleć o projektach domów indywidualnych, czyli takich, które tworzone są według życzeń inwestorów przez biuro architektoniczne.

Indywidualny projekt domu może być dopasowany nie tylko do gustu zamawiających go klientów, ale również do ich potrzeb pod kątem liczby, metrażu oraz funkcji budynków, dostępnych instalacji, a ponadto do działki, na której dom ma być wybudowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *